FAQ

4x4 - často kladné otázky

Co je to zážitková pedagogika?

Je to pedagogická metoda využívající reálné prožitky účastníků k tvorbě zkušenosti. Detailní informace o metodě jsou hezky zpracovány na wikipedii.

Když o ní přemýšlím já, přijde mi stěžejní, že díky zážitkovým akcím, si člověk má čas prozkoumat sama sebe v nejrůznějších situacích a tím růst jako osobnost. Krom toho může zkoumat i prožívání jiných lidí a lecos se od nich naučit. Taky může podrobit průzkumu i obecné pravdy o tomhle světě a vyzvat na souboj třeba fakt, že chleby padají máslem dolů. A nakonec tyhle výstupy zkoumání dát do souvztažností a ujasnit si, kdo chci být a co pro to dělám.

Jak se na zážitkový kurz připravit?

Příprava na tento typ akce není nutná. Zážitkovka, jak se zážitkovému kurz říká, pracuje s prvkem překvapení, dobrodružství a výzvy. Není proto třeba bádat nad nadcházejícím obsahem, naopak bych doporučil mít hlavu otevřenou a spolehnout se na organizační tým.

Samostatná kapitola je potom Co si na kurz vzít. Můžu doporučit spoustu drobností počínaje opalovacím krémem, přes buzolu až k hroznovému cukru. Naprostý základ ale je dobré oblečení, protože není špatného počasí - je jen špatně oblečený účastník/lektor.

Pevné boty, nepromokavá bunda a pláštěnka, několik sad oblečení na ven, jedna sada oblečení pro totální destrukci (třeba barvy, bahno či oheň), sada pohodlného domácího oblečení, pyžamo. Spacák a karimatku (možná né na spaní, ale hodí se pro udržení komfortu)

Toto všechno výrazně doporučuji sbalit do jednoho kompaktního zavazadla - turistického batohu.


Co všechno je v ceně?

Zaplacením účastnického poplatku jste si zajistili ubytování, stravu (minimálně 3 jídla denně) a lektorné. V lektorném dále můžeme rozeznávat částku na materiál, přípravu kurzu, pojištění organizace a odměnu lektorů. V konečném důsledku tedy jeden den kurzu stojí cca 1000,-. Cena nezahrnuje náklady na dopravu.

Nechá se to nějak udělat s penězma?

Naší filozofií je, že peníze nesmí být důvodem nejet na výcvik 4x4. Nabízíme spoustu alternativ, jak kurz uplatit.

  • Tedy můžeš kurz splácet, podmínky dohodneme individuálně na 4x4@dosveta.org.
  • Můžeš mít 1. kurz zdarma a to pokud seženeš krom sebe ještě 5 lidí, kteří mailem nahlásí, že se přihlašují přes tebe.
  • Výcvik si můžeš odpracovat jako LEKTOR DO SVĚTA formou realizace programů primární prevence a adaptačních kurzů.