TÝM - 4x4

Jan Pavelka

Honza je zvídavý. A tak si rád vyzkouší vše co hrozí zážitkem. Rád cestuje a zkoumá jak věci, svět a lidé fungují. A když už není co zkoumat rád včelaří.

K zážitkovkám se dostal přes nevinné lákání“…, chceš něco vyzkoušet? Nemůžu být konkrétní, ale bude to stát za to! „ A tak se poprvé octnul na zážitkovém kurzu. A byla to jízda. Spousta úžasných zkušeností, zajímavý lidé, nové pohledy na situace jak u sebe tak u ostatních. Pak ještě pár dalších kurzů jako účastník a začalo nesmělé lektorování adaptačních kurzů a s partou kolem Do Světa (Prevent) příprava vlastních kurzů .

Zážitková metoda umožní člověku dostat se v sobě i ve světě na místa kam se možná jinak nikdy nepodívá a vzít si z toho něco, co ho posune. A Tak vzhůru Do Světa!

Štefan Schwarc

Štefan je psychoterapeut, kouč, školitel a odborný ředitel DO SVĚTA z.s. Má za to, že se v něm pojí pedagogika a psychoterapie.

Začal pracovat s lidmi. Vytvářel komunitní kruhy a hrál hry s účastníky a potom to sdíleli a rozebírali. Bylo to učení se životem. Pak zjistil, že to někdo dělá odborně a to už v tom byl až po uši. Sám se stal účastníkem kurzů zážitkové pedagogiky a cítil smysl toho všeho. Zjistil, že to funguje, že se člověk na kurzu rozvíjí, objevuje a hraje si. "Je to magické a hluboké stejně tak jako srandovní a uvolněné."

To co jej baví je, jak to pomáhá lehkou formou objevit lidem jejich "Ameriku". Jeden člověk na kurzu to vystihl slovy: "Vždycky jsem myslel, že když tě vybijou při vybíce, taks prostě vypad. A teď vidím, že to pro někoho může znamenat mnohem víc!".

Zážitkovka je jako poezie, hrubá i něžná, stresová i relaxační, je to tréning i životní bojiště. To prostě třeba běžíš lesem za rozbřesku, nebo ležíš na zemi, děláš nějakou hovadinu, kolem další lidi, který znáš jen pár dní a v duchu si říkáš: "Teda jak tohle budu doma říkat?" No ale nakonec ti to dává smysl.

Štefan si udělal dva psychoterapeutické kurzy a nyní otevřel dvouletý výcvik pro psychoterapeuty a pedagogy s názvem Terapie Zážitkem, ve kterém jde právě o propojení zážitku a psychoterapie.

Nejoblíbenější lektorské podnebí:

Je léto a v noci se před námi otevře mýtina s hvězdnou oblohou.


Míša Častulíková

"Život je jako bonboniéra, nikdy nevíš co ochutnáš", jak říká Forrest Gump . Když jsem ochutnala já bonboniéru, kterou mi nabízelo DO SVĚTA, s názvem 4x4, nevěřila jsem, že by mi tak zachutnalo. Znáte ty bonboniéry, které Vám měsíce leží ve skříni, na horší časy? Tak tohle přesně není ten případ!

Tuhle prostě chceš. Jestli se chceš o sobě něco dozvědět, něco přiučit, poznat nové lidi, kteří si rozhodně nevybrali tu stejnou bonboniéru náhodou. Neváhej, tohle ti může změnit život! Mě se to stalo, žádné plané řeči :-)

Nejoblíbenější lektorské podnebí:

Brzy po rozednění, ještě je to raní letní vlaho a do něj padá lehký deštík.


Jenda Neuwirth

Jenda pamatuje přerod z Preventu do světa, čímž vzniklo DO SVĚTA z.s. Za tu dobu byl elévem, lektorem a šéflektorem v prevenci a adaptačních kurzech, podílel se na mezinárodních kurzech a metodickém kurzu 4x4. V současnosti se nejvíc soustředí právě na kurz 4x4, který vede. Vedle toho je zástupce předsedy spolku a dvorní grafik sdružení.

Baví ho a dá se říci, že nejvíc samotná obklopenost lidmi s podobným smýšlením. Kreativita a progres, který práce na zážitkových programech přináší. Největší atrakci mu přináší atmosféra a práce s motivací skrz vizuální ztvárnění.

Inspiraci se učí hledat v drobnostech. Když tvoří hru nebo dramaturgii začíná vždy od detailu, něco co ho přitáhne, třeba jen ´jak by vypadal svícen uprostřed rybníka?´ a už to jede…

Když má čas pro sebe je to vždy o doplňování hédoné – požitků. Tedy zejména sauna, kulinařina a krásno …prostě radosti, čím vybranější, tím lepší. Samozřejmě aby tyto lákadla byly vyvážené musí se taky chodit po horách, lesích a hájích. Občas to proloží i squashem.

Nejoblíbenější lektorské podnebí:

Zima. Závěje. Mráz. Na horizontu červánky a zapadající slunce.


Kamil Podzimek

K zážitkové pedagogice se dostal v roce 2002. Zážitek to byl natolik silný, že si řekl. „Bylo by fajn zprostředkovat silné zážitky i dalším lidem“. Od roku 2010 lektoruje zážitkové kurzy. Zážitková pedagogika přináší nečekané možnosti kreativity a humoru. A to ho na tom vlastně nejvíce baví. Kreativita a radost. Zážitek přináší zkušenost a každá zkušenost nás může posunout dál. Ve hře si často můžeme dovolit víc než v běžném životě. A tím, že si můžeme dovolit více, překračujeme pomyslné hranice. A za nimi je …

Nejoblíbenější lektorské podnebí:

Chladný podzim, sychravo a tak půl 5 ráno.

Martin Klajn

Do zážitku jsem byl vtažen znenadání. Již před mnoha lety. O to překvapivější bylo vše, co během těch let následovalo. Myslím, že to tak funguje vždycky. Zážitek v sobě má něco nenadálého, nečekaného a magického.

O tom, zda budete mezi těmi, kdo nechají magii "zážitkáče" vstoupit do svého života, vlastně rozhodují tři věci. Trocha štěstí, aby se k vám dostal ten správný "call". Trochu odhodlání při placení účastnického poplatku. A nakonec dost odvahy nevzdat to den předem a odjet do neznáma.

Již se těším na setkání s Vámi, kdo projdete do levelu 3.

Nejoblíbenější lektorské podnebí:

Zlatá hodinka před západem slunce. Léto. Teplo. Louka. Les.