Dvouletý sebezkušenostní výcvikový kurz v terapii zážitkem

Akreditace MŠMT : MSMT- 8437/2023-2-268


2024-2026


termín zahájení 19.-26. 4. 2024 


Dvouletý sebezkušenostní výcvikový kurz v TERAPII ZÁŽITKEM pro pomáhající profesionály. 


Program je unikátním spojením psychoterapeutické práce a práce v zážitkové pedagogice.


Tento MŠMT akreditovaný výcvik probíhá ve dvou letech, v 8 setkáních a 381 přímých hodinách a dalších minimálně 42 hodinách z období mezi setkáními. Obsahuje jak část sebezkušenostní, tak teoretickou a tréninkovou.

Cílem je Prožít, Zkusit si, a Naučit se propojovat pedagogickou a psychoterapeutickou dovednost jako tvůrčí výbavu pomáhajícího profesionála. Výcvik je veden v intencích Strategického, Ericksoniánského psychoterapeutického směru, na řešení orientovaných směrů, přístupu Procesově orientované práce a teorii Zážitkové pedagogiky. 

Komu je výcvik určen:

Co se naučím a získám:

Detailnější popis klikni zde.

V Gymnasionu, odborném časopise pro zážitkovou pedagogiku, jsme publikovali článek o Terapii zážitkem. Celé číslo si můžete stáhnout na:  http://gymnasion.org . Níže jsou si můžete stáhnout náš vyjmutý článek v jpg. (pdf zde)

1)
2)
3)
4)

nebo rovnou přečíst:

Požadavky na účastníka:

Požadujeme plné zapojení účastníků, ochotu nabídnout své osobní příběhy a zkušenosti, zapojení v sebe-reflektivním procesu, časovou investici a to včetně nároků na přípravy mezi jednotlivými setkáváními, ochotu realizovat změny, pro potřebu tréninku zapojení se do všech rolí, tj. role klienta, terapeuta, mentora, kouče.

Minimální věk je stanoven na 24 let. Výcviková skupina nebude větší než 16 lidí.

Termíny nového běhu 2024-2026: 

Místo konání: Střední, Jižní Čechy, Kokořínsko 

Cena za rok činí 35 000 Kč. Celková cena dvouletého výcviku činí 70 000 Kč. (možnost domluvit splátky)

Kdo: Mgr.Štefan Schwarc a Mgr. Renáta Trčková, odborná supervize a garance: MUDr. František Matuška

> > > Aktuality k setkání sledujte na Facebooku < < <

Renáta je koučka, lektorka a terapeutka. Pracuje jako konzultantka ve společnosti Česká Cesta, pro kterou lektoruje měkké dovednosti, vede workshopy a konzultace ve firmách a bussines prostředí. Dělá kurzy osobnostního rozvoje a pohybuje se rovněž na poli zážitkové pedagogiky, je dlouholetou instruktorkou Prázdninové školy Lipnice.

Původně je magistrou farmacie, má výcvik SUR, koučovací výcvik a prošla si mnoha dalšími rozvojovými programy. Ráda propojuje různé přístupy.

V terapeutické práci ji zajímá změna, která vychází z potřeb klienta. Věří, že terapeutický proces může přinést oběma stranám inspiraci a potřebné nové úhly pohledy. Při práci s klienty i v jejím osobním životě je pro ni důležité stále hledat možnosti, které vedou k nalezení vnitřní moudrosti, pocitu radosti, štěstí a spokojenosti.

Štefan je psychoterapeut, hypnoterapeut, pedagog, kouč a mentor. Pracuje jako psychoterapeut a školitel pro spolek DO SVĚTA z.s. a jako freelancer. Organizuje mezinárodní kurzy pod Erasmus+ většinou na téma spirituality a strategické terapie a pedagogiky v praxi.

Původně je teologickým učitelem, má výcvik SUR, a výcvik v strategické a systemické kooperativní a komunikační psychoterapii, hypnoterapii a na řešení a kooperaci zaměřených přístupů, dále absolvoval výcvik u Stephena Gilligana PH.D. v Generativní práci a transu. Je členem International Association for Generative Change a České asociace pro Psychoterapii (ČAP).

Nejvíce jej baví fenomén jedinečnosti setkání dvou bytostí v terapii či poradenství, oboustranná výměna a učení, ladění myslí, řeči a spolupráce. Inspirace z těchto setkání a pedagogický rozměr terapie. Hra a zážitek, spirituální a racionální rozměr setkání.

Inspirace: J. Haley - Neobvyklá psychoterapie Miltona H. Ericksona, Stephen Gilligan Robert Dilts - Hero's Journey, 

FAQ:

Je v ceně ubytování a strava? – Není, účastníci si hradí ubytování a stravu po dobu trvání kurzů sami.

Je tento výcvik vhodný, když právě teď prožívám krizi? – Je potřeba takové rozhodnutí zvážit, program je velmi náročný po celou dobu 2 let, výcvik není primárně určen k terapii.

Mohu se na výcvik přihlásit, pokud jsem ještě student VŠ? – Ano, pokud splníte další kritéria pro vstup do výcviku.

Leták ke stažení:

Kontaktní údaje a informace:

Mgr. Štefan Schwarc

Heydukova 349, 38601 Strakonice

tel: +420 607 652 862

e-mail: terapie@dosveta.org

Mgr. Renáta Trčková

Osinalice 24, 277 21 Liběchov

tel: +420 732 760 796

e-mail: renata.trckova@gmail.com